ИНФОРМАЦИЯ

ЗА ОДОБРЕНИ УЧЕНИЦИ ОТ ОБЩИНСКИ УЧИЛИЩА ЗА ОТПУСКАНЕ НА СТИПЕНДИЯ ПО НАРЕДБАТА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ЗАКРИЛА НА ДЕЦА С ИЗЯВЕНИ ДАРБИ

ЗАСЕДАНИE НА ЕКСПЕРТНА КОМИСИЯ ОТ 30.09.2015г.

І. ОТПУСКАНЕ НА СТИПЕНДИЯ
1.1 Ирина Софронова – СМГ, 9 клас, класирана на първо място на Математическо състезание „Европейско кенгуру”.
1.2 Вилиана Петрова – СМГ, 9 клас, класирана на трето място на Математическо състезание „Европейско кенгуру”.
1.3 Тина Владимирова –СМГ, 10 клас, класирана на второ място на Международна олимпиада по математическа лингвистика.
1.4 Здравко Иванов – СМГ, 8 клас, класиран на трето място на Международна олимпиада по математическа лингвистика.
1.5 Валентин Димов –91 НЕГ, 10 клас, класиран на второ място на Международна олимпиада по математическа лингвистика.
1.6 Виктор Паскалев –166 СУ, 11 клас, класиран на първо място на Държавен индивидуален шампионат по кану-каяк.
1.7 Ивелина Здравкова –22 СОУ, 10 клас, класирана на първо място на Национално първенство по лека атлетика.
1.8 Владимир Владимиров – 96 СОУ, 10 клас, класиран на първо място на Републиканско първенство по плуване за мъже, жени и младежи.
1.9 Грета Банишка – 47 СОУ, 8 клас, класирана на първо място на Държавно лично-отборно първенство по спортна гимнастика – жени.

1.10 Кирил Пеев –166 СУ, 11 клас, класиран на второ място на Балканско първенство по джудо – младежи.

1.11 Алекс Грозданов –51 СОУ, 10 клас, спечелил индивидуална награда (най добър блокировач) в отбор завоювал първо място на Републиканско първенство по волейбол за юноши младша възраст.
1.12 Катерина Цветанова - 30 СОУ , 10 клас, класирана на първо място на Държавно първенство по обездка за юноши до 18 години.

.

1.13 Мариян Митков – 166 СУ, 8 клас, класиран на първо място на Държавен индивидуален шампионат по гребане.

1.14 Тургай Февзи166 СУ, 9 клас, класиран на първо място на Държавен лично-отборен шампионат по свободна борба – кадети.
1.15 Емилиян Георгиев –166 СУ, 10 клас, класиран на първо място на Държавен лично-отборен шампионат по класическа борба – кадети.
1.16 Даниел Mихайлов166 СУ, 8 клас, класиран на първо място на Държавен индивидуален шампионат по гребане.
1.17 Захари Зашев –166 СУ, 9 клас, класиран на първо място на Държавен лично-отборен шампионат по класическа борба – кадети.
1.18 Атанас Севриев –166 СУ , 10 клас, класиран на първо място на Държавен лично-отборен шампионат по класическа борба – кадети.
1.19 Никълъс Сулев166 СУ, 8 клас; класиран на първо място на Държавен лично-отборен шампионат по класическа борба.
1.20 Валери Иванов –166 СУ , 9 клас, класиран на първо място на Държавен лично-отборен шампионат по класическа борба – кадети.
1.21 Моника Арнаудова –166 СУ, 9 клас, класирана на първо място в Държавен индивидуален шампионат по кану - каяк за юноши и девойки младша възраст.
1.22 Яна Христова – 166 СУ, 9 клас, класирана на първо място в Държавен индивидуален шампионат по кану - каяк за юноши и девойки младша възраст.
1.23 Анита Василева –157 ГИЧЕ, 11 клас, класирана на първо място в Държавен индивидуален шампионат по кану - каяк за юноши и девойки младша възраст.

1.24 София Радулова –166 СУ, 9 клас, класирана на първо място в Държавен индивидуален шампионат по кану - каяк за юноши и девойки младша възраст.
1.25 Георги Илиев – 51 СОУ, 10 клас, класиран на първо място на Държавен-лично отборен шампионат по класическа борба – кадети.
1.26 Жоро Жоров –166 СУ, 10 клас, класиран на първо място на национален шампионат по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст.
1.27 Дебора Димитрова – 166 СУ, 10 клас, класиран на трето място на Балканиада по гребане.
На основание чл. 16, ал.5 от Наредбата за условията и реда за осъществяване на закрила на деца с изявени дарби, учениците имат право да получават само една стипендия по реда на наредбата или на основание на закон или акт на Министерски съвет.

Правото на стипендия се губи при настъпване на обстоятелствата по чл. 16, ал. 7 от Наредбата за условията и реда за осъществяване на закрила на деца с изявени дарби.

Учениците, които не са одобрени за отпускане на стипендия по реда на Наредбата за условията и реда за осъществяване на закрила на деца с изявени дарби, ще получат по пощата писма с изложени мотиви за отказ.